Značky

, ,

dr hauschka quince cream dulovy kremHydratačný dulový krém od Dr. Hauschka som začala používať v lete a prešiel so mnou aj do jesene. Moja pleť je mastá a problematická, no najmä na čele býva zároveň aj suchá, niekedy aj so šupinkami…Prečo nie 😀 Keďže som hľadala niečo hydratačné, ale ľahké, siahla som po tomto pleťovom kréme, ktorý je určený na normálnu a mierne suchú pokožku.

EN: I started using hydrating Dr. Hauschka Quince day cream during this summer and i still used it now, at the beginning of fall. My skin is oily and problematic, but i am prone to dry skin, mainly on my forehead. Why not 😀 And that is why i chose this cream, that is recommended for normal and slightly dry skin.

dr hauschka dulovy krem quince creamNa tomto kréme ma bavili dve veci. Jeho veselá žltá farba a svieža citrónová vôňa (vďaka obsahu esenciálneho oleja). Poviem vám, že v horúce letné noci bola táto vôňa výborným osviežením. Cez leto som ho teda používala na noc, počas dňa som samozrejme potrebovala krém s ochranným faktorom. Taktiež nie je vhodné mať na pokožke citrusový esenciálny olej, pokiaľ sa budete pohybovať po slnku.

EN: I liked two things about this face cream. Its funny yellow color and fresh lemon scent (from essential oil). It was so refreshing during very hot summer nights. In summer i used at night, during the day i needed some SPF, and also it is not good to use citrus essential oils when you are on the sun.

dr hauschka quince day cream dulovy krem

Zloženie | Ingredients

Dula (Pyrus Cydonia) je veselé žlté ovocie, ktoré pokožku chráni a hydratuje. V zložení nájdeme vosk z duly, ktorý na pokožke vytvára jemný ochranný film, udržujúci vlhkosť v pokožke. Extrakt z duly obsahuje vitamín C, ktorý pokožku rozjasňuje. V zložení nájdeme tiež hamamel, ktorý vypína pokožku a celkovo je výborný pre mastnú a problematickú pleť. Krém obsahuje extrakt z úročníka, proskurníka a mrkvy,  ktoré na pleť pôsobia hojivo,  ochranne a antioxidačne, spomaľujú jej predčasné starnutie. Nájdeme tu aj výživné a zvláčňujúce oleje (mandľový, marhuľový, olivový, avokádový, jojobový a tiež bambucké maslo), ktoré udržujú pleť hydratovanú a pružnú.

EN: Quince (Pyrus Cydonia) is yellow fruit, which protects and hydrates skin. Quince wax creates protective layer on our skin, keeping moisture in. Quince extract contains vitamin C, which makes our skin more radiant and works as an antioxidant. Witch hazel tightens skin and pores and is great for oily and problematic skin. There are also extract from woundworth, marshmallow and carrot, they healing, protective and antioxidant and antiaging properties.We can also found nourishing oils (almond, apricot, olive, avocado oils and shea butter), they make our skin moisturized and elastic.

dr hauschka quince cream ingredients zlozeniedr hauschka quince cream dulovy krem

Ako som bola spokojná|How did i like it?

Krém je ľahšej konzistencie, jednoducho sa rozotiera a relatívne rýchlo sa aj vsiakne. Neupchával mi  póry. Pleť hydratuje, ale nezaradila by som ho medzi veľmi hydratačné krémy. Pokiaľ ale vaša pleť nie je vyslovene suchá, mohli by vám jeho hydratačné vlastnosti stačiť. Na leto mi stačil úplne, na jeseň som ho začala používať aj pod krémový prírodný CC krém, ale len na suché miesto na čele. A tak mi to aj vyhovovalo, krém som akurát domíňala 🙂 Na zimu ale budem potrebovať asi niečo ešte viac hydratačné. Neviem, čo má moje čelo za problém. Že by to bolo zapríčinené jeho veľkosťou? 😀

EN: Quince cream has lighter consistency, it is easy to spread and absorbs relatively fast. It did not clog my pores. It is hydrating, but not super hydrating. If your skin is not really dry, it could be hydrating enough for you. For me, it was good during the summer, and during this fall, i used it on my forehead underneath my natural CC cream. I finished this cream recently, but i don´t plan on repurchasing it for winter, i think i will need something even more hydrating. Not sure what is wrong with my forehead. Maybe it is because of its (big) size? 😀dr hauschka dulovy krem quince day creamDulový krém od Dr. Hauschka som dostala na recenziu od e-shopu elnino.sk, kde si ho môžete kúpiť za 18,14€/30ml. Názory a skúsenosti sú samozrejme moje vlastné 😉

Čo hovoríte na pleťové krémy od Dr. Hauschka a ktorý je váš obľúbený?
Do you like face creams by Dr. Hauschka? Which one is your favourite?