Značky

, , ,

telove maslo tso morini ginger red tea zazvor cajMusím sa pochváliť – toto leto sa má moja pokožka viac než fajn. Starám sa o ňu podstatne lepšie, než po roky minulé a tipujem, že za to môže môj milovaný olej od Deep Steep, tá vôňa ma motivuje ho používať zas a znovu. Dnes to bude ale o inom voňavom pánovi – o telovom masle značky Tso Morini s úžasnou vôňou zázvoru a čaju! 🙂

telove maslo tso morini ginger red tea zazvor caj

Toto maslo som dostala ako milú pozornosť – prekvapenie od Evky z ewymed.sk. Sama by som ho asi nevybrala, ale teda tú vôňu som si po prvom privoňaní zamilovala ❤ Vôňa je to intezívna – asi ako keď prídete do obchodu so sypanými čajmi, nadvihnete viečko a do nosa vám vrazí čajová vôňa. Zázvor to ale nie je príliš pikantný, je skôr čajovo – sladký. Asi ako keď si pripravíte osladený čaj do ktorého pridáte kúštik zázvoru. I keď zrovna rooibos voní podľa mňa trochu ináč. Každopádne, dôležitejší je fakt, že toto maslo obsahuje výťažok z rooibosu.

Zloženie: bambucké maslo, mangové maslo, kokosový olej, mandľový olej, včelí vosk, cetearyl alcohol, octyldodecanol, vitamín E, extrakt z rooibosu, parfum, diethylhexyl syringylidene malonate, caprylic/capric triglyceride, limonene, linalool, citral, cinnamal, geraniol.

V zložení sa v podstate nie je až tak moc na čo sťažovať, aj čudne znejúce zložky by mali byť úplne bezpečné. Otázny je snáď len parfum – nie je uvedené, či do vône boli použité éterické oleje, alebo syntetika. Ak máte citlivú pokožku, radšej sa mu vyhnite. tso moriri ginger red teaToto voňavé maslo, nie je síce našľahané, ale naberá sa ľahko, nemusíte ho nijak dolovať 🙂 Pri styku s pokožkou sa rozpustí a ľahko rozotrie. Patrí však medzi mastnejšie maslá a preto po úvodnom omámemní vôňou som ho po relatívne krátkej dobe už tak nadšene nepoužívala a akosi zapadlo v poličke. U mňa je to s telovými maslami väčšinou tak, najskôr sa z nich vytešujem, ale nakoniec ich používam skôr sporadicky, aby som ich konečne minula 😀 (Máte tiež tento problém? :D) Na celé telo mi je teda určite primastné, sem tam ho ale použijem na suché lýtka.

Ak máte rady mastnejšie produkty so zaujímavou výraznou vôňou, toto bude niečo pre vás! 🙂

Telové maslo poľskej značky Tso Moriri zoženiete u ewymed.sk za 10,6€/150ml.