Značky

, ,

betty hula wonder oil olejNo odolali by ste oleju s takým názvom? The Secret – Wonder oil si ma na prvý pohľad získal – exotická slečna sediaca na žiarivo oranžovom flakóniku, šepkajúca, že práve ona pozná tajomstvo krásnej, mladej a žiarivej pleti. A tak som jej tajomstvo chcela spoznať tiež.

Jej zázračnými prísadami boli ľahučké, no výživné oleje a po privoňaní som ucítila jemne sladkú, bylinkovú vôňu. Vraj úprimná, prírodná krása. Zázračná zmes je vytvorená s ľúbeznými prísadami, použila hroznový olej, marhuľový olej, avokádový olej, konopný olej a vzácny ružový olej v jojobovom oleji. Veď to akoby spísala zoznam mojich obľúbených olejov! Tieto oleje pokožku vyživia, ošetria no zároveň – sú ľahučké a nemastné 🙂 Hroznový olej patrí medzi najľahšie oleje, rovnako ako aj môj obľúbený marhuľový, ktorý je hydratačný, vhodný pre suchú aj citlivú pleť, no najmä – je nemastný 🙂 Avokádový olej dodá pokožke výživu, rovnako ako aj konopný, ktorý je skvelý aj pre problematickú pleť. Jojobový olej dodá pokožke harmóniu a vyrovná produkciu kožného mazu. Ružový olej je ošetrujúcim elixírom, pre večne mladú pleť ;). Nechýba ani vitamín E, ktorý bojuje proti voľným radikálom a tak ostane pokožka dlhšie mladá. To by bolo krásne zloženie, no nie?betty hula wonder oil olejNo zoznam prísad pokračuje. Nájdeme tu éterický olej z tangerinky, kadidlo, palmarosa, olej zo pšeničných klíčkov, olej z baobabu,  slnečnicový olej a bambucké maslo. A takto by to bolo hádam aj dokonalé 🙂 No do zloženia žiaľ boli pridané aj ďalšie – podľa mňa zbytočné prísady – Parfum, Hydroxycitronellal (syntetická vôňa), Hydroxyisohexyl 3- Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate (upravuje vôňu, pohlcuje UV žiarenie a môže spôsobiť alergie a dermatitídu), Cinnamyl Alcohol. Tieto všetky prísady boli pridané na úpravu vône, podľa mňa by pokojne stačili aj éterické oleje. No ale človek asi nemôže mať všetko 😉 Precitlivelým osobám môžu podráždiť pokožku – no u mňa sa nikdy nič také nestalo, ani po holení. betty hula olejAle…napriek tomu, že som na koniec zloženia chcela hundrať…ja tento olej milujem 😀 Je to snáď najlepší telový olej aký som kedy vyskúšala! Vôňa je fajn, i keď už som mala aj voňavejšie oleje. No on vôbec nie je mastný! Takto si predstavujem skvelý telový olej – stačí ho trošku, rýchlo sa vsiakne, pokožka vôbec nie je po ňom mastná, len pekne zamatová a krásne hebká. Akoby som po pokožke rozotierala nie olej ale hodváb 🙂 Používam ho na celé telo a pokožka je po ňom jemná na dotyk a aj na pohľad je pekne žiarivá – no nepôsobí mastným dojmom 🙂 Kiežby všetky telové oleje dodávali tak príjemný pocit, to by som ich hneď používala radšej 😀 Podľa oficálneho popisu ho môžete používať na tvár a okolie očí, ja ho ale používam výlučne na telo.

Balenie sa však rýchlo míňa – mala som 50 ml verziu. Pôvodne som ho kupovala na feelunique a tuším ho mali aj na Naturisimo, ale teraz ho ani na jednom e-shope nevidím. Prinajhoršom sa dá kúpiť na amazone, cena je cca 16€. Ďalšie balenie zatiaľ kúpiť neplánujem, no ani to nevylučujem 😀