Značky

, , , ,

mineralny makeup barefaced beautyAk vás minerálny makeup láka, ale vždy vás mrzelo, že by ste ho museli objednávať zo zahraničia a to nechcete – mám pre vás skvelú správu. Minerálny makeup BareFaced Beauty zoženiete už aj na Slovensku! 🙂 A hneď vám aj poviem, že stojí za vyskúšanie. Tak. A máte to. Spoiler hneď na úvod recenzie.

Možno ste si už podľa viacerých recenzií všimli, že minerálne makeupy mám rada 😀 A vôbec mi nevadí, že ku mne musia cestovať až z ďalekej Ameriky 😀 Objavila som ich v čase, keď som mala veľmi problematickú pleť s akné. A nielen to. Mala som svetlú pleť so žltým podtónom, no v drogérii boli v ponuke len odtiene príliš tmavé a oranžové, samozrejme plné silikónu a kadejakých krásnych chemikálii. Keď som objavila minerálny mekup, bol to úplne iný svet! A mal hneď niekoľko výhod.mineralny makeup barefaced beauty

Na výber bolo oveľa viac odtieňov pre rôzne farebné podtóny pleti. Čo bolo spočiatku aj celkom nevýhoda, lebo som netušila, kam patrím ja 😀 No našťastie snáď všetky značky minerálnych makeupov ponúkajú aj vzorky, takže po troche skúšania sa k vášmu odtieňu dopracujete 🙂 A ak by aj nie, vždy si ho môžete namiešať podľa seba. Ďalšou výhodou je minimálne stredné krytie a pekné zmatnenie pleti, čo uvítajú najmä majiteľky mastnej pleti. Neupcháva póry a tak nezhoršuje stav pleti. Ale zas nepodlahnite dojmu, že s ním môžete ísť aj spať, pekne sa pred spaním odlíčte a pleť vyčistite 😉barefaced beauty mineralny makeup

Slovenské BareFaced Beauty mi ponúklo, aby som vyskúšala aj ich minerálny makeup. Najskôr som trošku zaváhala, predsa len mám doma ešte iné minerálny makeup, ktoré treba minúť, ale to viete. Som tvor kozmeticky zvedavý a tak možnosti vyskúšať novú značku som nemohla povedať nie 😀 A som rada! Na výber je 16 odtieňov a hrdo hlásim, že som si vybrala ten správny 😀 Na moju svetlú pleť so žltým podtónom mi sadol odtieň Gracious 🙂 Najskôr som sa zľakla, či nie je pritmavý, spočiatku sa mi aj na tvári zdal asi tak o 1/3 odtieňa tmavší než by som potrebovala, no stačilo pár jarných slnečných lúčov a sedí mi dobre 🙂 Samozrejme si pred kúpou plného balenia môžete objednať aj vzorky. Minerálny makeup má aj prirodzený ochranný faktor (no v lete i tak pod neho odporúčam používať krém s SPF. Makeup pekne kryje aj bez vrstvenia a keď naň použijem aj ryžový prášok, vydrží prakticky celý deň. Neusádza sa v póroch ani vo vráskach a póry neupcháva. Zloženie je 100% prírodné, vegánske a produkt nie je testovaný na zvieratách 🙂 Páči sa mi aj praktické balenie – obsahuje otáčavý kryt, ktorým môžete prekryť sitko a tak ak zoberiete tento makeup na cestu, nemusíte sa báť, že by sa rosypal.

Zloženie: Mica (sľuda, CI 77019), oxid zinočnatý Môže obsahovať aj: Ultramarines (modrý pigment rastlinného pôvodu) (CI 77007), oxidy železa (CI 77491, CI 77492, CI 77499), oxid titaničitý (CI 77891)

Konečný verdikt: Odporúčam! Bez problémov sa vyrovnal iným značkám minerálnych makeupov, ktoré som skúšala doteraz a odkedy som ho prvýkrát vyskúšala, ani som sa k predošlím makeupom (zatiaľ) nevrátila 😀 12 gramové balenie stojí 18,7€barefaced beauty mineralny makeup gracious athena blush

K minerálnemu makeupu patrí aj minerálna lícenka 🙂 Lícenka v odtieni Athena je pekná svetlejšia ružová a rýchlo sa prebojovala medzi moje obľúbené lícenky. Je skvelá na každodenné nosenie, dodá tak akurát farby. Pigmentácia je stredná – aj keď sa ponáhlate a nemáte veľa času na dokonalé tieňovanie, dodá správne množstvo farby. Samozrejme dá sa to s ňou prehnať, ale myslím, že ani začiatočníčky v líčení nebudú mať s jej aplikácia žiaden problém 🙂 Je ideálna pre svetlejšie typy pleti. Okrem farby dodá pleti aj zdravý jemný odlesk, výrazných trblietok sa ale naozaj báť nemusíte 🙂 Fotka ju žiaľ pekne neukazuje, v skutočnosti je krajšia!

Zloženie: Mica (CI 77019) Môže obsahovať aj: oxidy železa (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891), Manganese Violet (rastlinného pôvodu CI 77742), Ultramarine Blue (CI77007), Silica.

Konečný verdikt: Na lícach vydrží až do večera, je to pekný a  slušivý odtieň 🙂 Takisto som s ňou spokojná. Navyše balenie je na lícenku celkom veľké, stačí jej máličko, takže si myslím, že mi vydrží aspoň pár rokov 😀 Balenie opäť obsahuje kryt na sitko, takže sa nemusíte bát neporiadku 🙂 4 gramové balenie stojí 13,5 €.

A takto vyzerajú Gracious a Athena na tvári 🙂 barefaced beauty mineral makeup gracious athena blush

Minerálny makeup aj lícenka sú sypké a tak na ich aplikáciu budete potrebovať kvalitné štetce. Na minerálny makeup momentálne najradšej používam Buffing brush od Real techniques. Aplikujte ich na čistú a hydratovanú pleť a nezabúdajte na pravidelný píling 😉 A pamätajte – minerálny makeup nevdýchnuť!

Máte skúsenosť s touto značkou? Používate minerálny makeup, či ste stále verné tekutému? 🙂