Značky

, , ,

purefiji telove masloPure Fiji je jednou zo značiek, ktoré sa teraz spomínajú na každom rohu. Exotické ostrovy, kokosový olej a výťažky z voňavých exotických kvetov a ovocia. Jasné, že som bola zvedavá! Pod ruku sa mi dostalo mini balenie (15 ml) telového masla s vôňou Frangipani (pluméria).

Čakala som niečo úžasne exotické, alebo prinajmenšom omamné, ale…nič také sa nekonalo. Vôňa je niečo medzi obyčajným krémom a krémom na opalovanie, za mňa teda nič moc…Aby som však bola objektívna, dala som krém ovoňať aj priateľovi, ktorý vôňu zhodnotil rovnako. Obyčajný krém.purefiji telove masloKonzistencia však bola príjemná – je to hutnejší krém, ktorý sa však ľahko rozotiera a relatívne dobre sa aj vsiakne. Vôňu je cítiť taktiež celkom dlho, i keď pri tejto som to zrovna neocenila. 😀 V ponuke sú ďalšie lákadlá, ako napríklad ananás, či kokos 🙂

A teraz príde na rad “deal-breaker”. Zloženie. Nájsť zloženie tohto masla bola celkom fuška, ale komu sa nelení, tomu sa zelení 😀 Aspoň zvyčajne. Zo zloženia som ostala tak trochu (nepríjemne) prekvapená.

Áno, obsahuje síce sľubované exotické suroviny, ale obsahuje napríklad aj silikón, ktorý je pre mňa v prírodnej kozmeticke skrátka neželané fuj. PEG 100 sa mi tiež nepozdáva, sám o sebe síce nie je prudko nebezpečný, má však riziko kontaminácie inými hnusárňami.

Zloženie: Water, pure fiji botanical blend {cocos nucifera (Virgin Coconut) oil, calohyllum inophyllum (Dilo Nut) oil, macadamia ternifolia (Macadamia Nut) oil, aleurites moluccana (Sikeci Nut) oil, passiflora incarnata extract (Passionflower)Extract}, emulsifying wax NF, glycerine, PEG 100, hydrogenated castor oil, glyceryl monostearate, fragrance, phenoxyethanol, phenyl trimethicone, dimethicone, xanthan gum, cetyl alcohol, tocopherol acetate (Vitamin E).

Ak vám v zložení silikóny nevadia, doraziť vás môže cena – okolo 25 €/240 ml. Koncept tejto značky mi je sympatický – kto by nechcel mať dovolenku v kelímku? Zloženie ma však odradilo a plné balenie, či iné výrobky tejto značky si kupovať nebudem. Čo vy – odrádza vás silikón, alebo vám neprekáža?

Skúšali ste túto kozmetiku? Čím sa momentálne krémujete? Ku mne už cestuje telové mlieko od Deep Steep, neviem sa dočkať! 🙂