Značky

, , ,

kivviAk ste už o prírodnej značke Kivvi čítali, máte plné právo nad týmto článkom prevrátiť oči a s povzdychnutím ho zatvoriť. Ak ešte nie, čítajte ďalej 🙂

Kivvi je prírodná lotyšská značka, ktorá miluje bobulovité ovocie tak veľmi, že ho nájdete nielen rosypané po obaloch, ale najmä v zložení. Či už máte radi čučoriedky, maliny, brusnice, či vám je sympatický rakytník, kozmetika Kivvi ich miluje tiež. Po blogoch sa rozšírila choroba zvaná Kivvi, túto kozmetiku už “ovzorkoval” snáď každý a ja patrím k dosť veľkým oneskorencom.

Najskôr som nad všetkými blogmi otrávene krútila hlavou, ale pozitívne ohlasy ma nahlodávali a tak som si povedala, že vyskúšam na začatok aspoň vzorky tiež a uvidím, či je to až taká sláva. V tomto článku sú teda len stručné prvé dojmy, ktoré som po pár použitiach získala.kivvi

(Tento článok vlastne píšem skôr pre seba, aby som do budúcnosti vedela čo vyskúšať v plnom balení a čo nie.)

1. Telová marmeláda s vôňou žltej ruže – jedná sa vlastne o telové maslo. Vôňa je kvetinová so sladkými podtónmi. Hlavnými prísadami sú kokosový olej a bambucké maslo, ale aspoň nateraz si úplne vystačím s maslom, ktoré si vyrábam sama.

2. 24 h Hydratačný fluid – no neviem, tento sa mi páčil asi najmenej, pleť po ňom ostáva lepkavá. Skúšala som ho samotný aj pod krém. Na druhej strane sa mi zdá lepkavý len keď ho použijem po vitamínovom koktejle. Či to stojí za účinky zo vzorky posúdiť neviem. Vôňa celkom príjemná, skôr bylinková.

3. Čistiaca emulzia s lopúchom a mätou – tak vôňa tejto sa mi veľmi páči, je mätová so sladkými ovocnými podtónmi 🙂 Jemne pleť vyčistí, ostane po nej trochu po nej vypnutá (čo má byť podľa popisu aj jej účinok). Túto možno vyskúšam v plnej paráde.

4. Čistiaci pleťový vitamínový koktejl – na tento som bola asi najviac zvedavá. Pri jeho použití mám trochu zvlástny pocit, akoby veľmi jemné poštipkávanie, alebo skrátka nejaká “aktivita” 😀 Bola som príjemne prekvapená, že zvládol bez problémov aj (minerálny) makeup, dokonca aj očný. Tento by som tiež rada vyskúšala v plnom balení.

5. Denný a nočný krém s výťažkami z brezy a čučoriedky – príjemný a voňavý krém, lahkej, ale tiež trošku lepivej konzistenice. Tento sa však vsiakne a tvár neostane lepkavá. Celkom sa mi pozdával, možno raz vyskúšam 🙂

6. Očný krém so šípkovým olejom – toto bola asi jediná vzorka čo mi až tak nevoňala. Inak sa dobre rozotiera, je skôr tekutejší, za mňa môže byť.

Spomínala som, že je táto značka 100% prírodná? Väčšina prouktov sa tiež pýši celkom slušným zastúpením BIO zložiek. Skúšali ste niečo v plnom balení? Rozhodujem sa čo vyskúšať, zatiaľ zvažujem niektoré zo čistidiel 🙂 Po pár dňoch používania sa moja pleť tvárila celkom spokojne.

PS: toto je asi prvý aj poslednýkrát čo píšem článok o vzorkách, príde mi to divné 😀 Za vzorky ďakujem českému e-shopu naturals.cz, ktorý mimochodom posiela aj na Slovensko 🙂