Značky

, , ,

balenie veciZačala som sa už obávať, že sa tento rok k moru nedostanem, ale nakoniec sa podarilo a tento štvrtok odchádzam na dovolenku 🙂 Tentokrát sa vyvolenou destináciou stala Čierna Hora. Možno nie práve najznámejšia destinácia – ani ja som ju dlhú dobu neregistrovala ako krajinu vhodnú na dovolenku. Zhodou okolností sme však minulý semester mali pripraviť prezentáciu o jednej krajine a jej cestovnom ruchu.

Pri hľadaní som narazila na zoznam „Best in Travel 2013“ od Lonely Planet. V tomto zozname sa nachádza top 10 krajín, ktoré sa v danom roku určite oplatí navštíviť.( Dokonca sa tam objavilo aj Slovensko! 🙂 ) Na 2. mieste sa objavilo Montenegro. Najskôr som musela dumať. Montenegro? Čo je to za krajinu? Úprimne, prvé čo ma napadlo bola fitness inštruktorka Marta Montenegro 😀 (Asi priveľa cvičím 😀 )Po chvíli sa mi však v hlave konečne rozsvietilo a došlo mi, že za zvláštnym názvom sa skrátka skrýva Čierna Hora, ktorá sa nachádza neďaleko Chorvátska.

A tak bolo o krajine pre prezentáciu rozhodnuté a po prezentácii som vedela, že túto krajinu chcem navštíviť. Dovolenku sme si najskôr plánovali na jún, avšak nakoniec sme ju museli presunúť až na koniec augusta. Vybrala som oblasť Sutomore a čakala na vhodný termín a cenu 😀 Zhodou okolností sa k moru chystala aj kamarátka Aďa s jej kamarátkou a hľadali (zrejme nie moc úspešne) príjemnú a cenovo výhodnú dovolenku. Tak som jej poslala niekoľko odkazov na dovolenkové pobyty a jedným z nich bola práve aj Čierna Hora. Pobyt sa im zapáčil a tak sa rozhodli, že aj ony túto krajinu navštívia. No a čo náhoda nechcela, ideme dokonca v rovnaký termín do toho istého hotela 🙂 Z čoho vznikla trochu zvláštna situácia – lebo ideme tam vlastne spolu, ale zároveň aj separovane – ja s priateľom a ona s kamarátkou. Takže som veľmi zvedavá na spoločne –separovanú dovolenku, keďže sa spolu vieme celkom zakecať a zabávať sa, ale zrejme by to nebolo jej kamarátke a môjmu priateľovi až tak po chuti 😀 A určite by som nenechala priateľa nech sa zatiaľ baví s inou ženou…na to som príliš teritoriálna! 😀

Každopádne, na dovolenku sa veľmi teším, chvíľu totiž hrozilo, že nikam nepôjdeme! Zájazd som chcela výnimočne rezervovať cez internet avšak ráno pri potvrdzovaní objednávky ma oblial pot, keď som zistila, že autobus s odchodom z Bratislavy je plný a  museli by sme ísť z iného mesta. Najbližším mestom bol Liptovský Mikuláš. To samozrejme neprichádzalo v úvahu a tak som sa rozhodla ísť do cestovnej kancelárie osobne a túto nepríjemnú situáciu vyriešiť. Prekvapivo boli v autobuse ešte voľné 2 miesta, takže som bez problémov pobyt vybavila.

Každopádne museli mať v systéme nejakú chybu a mňa to takmer stálo infarkt, ale našťastie všetko dobre dopadlo a ja sa už pomaly začínam baliť na cestu. (Začínam mať pocit, že ten kufor je nejak primalý! 😀 )

balenie veci

Už len dúfam, že bude pekné a teplé počasie, mám totiž v šatníku niekoľko šiat, ktoré som tento rok ešte vôbec nestihla mať na sebe! (Aj keď teda podľa predpovedí to vyzerá tak všelijak :()Niektoré sú dokonca kúpené minulý rok a stále nemali tú česť byť oblečené 😀 Milujem nakupovať letné oblečenie, oproti ostatným ročným obdobiam zaberajú letné veci bezkonkurenčne najviac miesta.  Škoda len, že teplých letných dní nie je viacej, aby som všetko to oblečenie aj stihla vynosiť 🙂

Preto držte palce, nech sa počasie vydarí a stihnem prevetrať celý šatník (resp. aspoň pár vyvolených kúskov, ktoré sa mi zmestia do kufra 😀 ).